New Holland
Polskie Składy Rolne
Godziny otwarcia: 8:00 - 16:00
85 741 86 50

Zaprawa zbożowa nowej generacji!!!

Dodano: 16.07.2021

 Zaprawa zbożowa nowej generacji, zapewniająca skuteczną ochronę ziarniaków oraz wspomagająca rozwój systemu korzeniowego. 

 Nowoczesne zaprawy nasienne już nie tylko chronią przed najważniejszymi chorobami przenoszonymi zarówno przez same ziarniaki jak i przez glebę oraz reszki pożniwne, ale również odpowiadają na oczekiwania rolnika związane ze zmieniającym się otoczeniem.
Coraz częściej zadajemy sobie pytanie: jaki będzie kolejny sezon? Suchy czy mokry? Czy uda mi się wysiać nasiona w optymalnym terminie czy nie? Czy będę mieć wystarczającą ochronę przed chorobami?
Odpowiedzią na te wszystkie pytania jest zaprawa firmy Syngenta, zaprawa Omnix Power.  Zaprawa ta posiada unikatowe spektrum zwalczanych chorób, a dzięki Formule – M gwarantuje doskonałe i trwałe pokrycie ziarniaków. 
 
Zaprawa Omnix Power jest połączeniem dwóch substancji czynnych: Fludiioksonilu oraz Sedaksanu.  Połączenie tych dwóch substancji czynnych wykazuje niezwykle wysoką skuteczność przeciw pleśni śniegowej.
Obie te substancje są stosowane do ochrony zbóż wyłącznie w formie zaprawy nasiennej. Pozwala to na pełną elastyczność w wyborze fungicydów do zabiegów w późniejszych fazach rozwojowych rośliny, bez ryzyka powstawania odporności patogenów.
Fludioksonil jako niekwestionowany lider w zwalczaniu grzybów z rodzaju Fusarium, pozwala na ograniczenie poziomu mykotoksyn w czasie zbiorów oraz znacznie ułatwia ochronę przeciwko Fusarium w zabiegach nalistnych w początkowych fazach rozwojowych roślin na stanowiskach chociażby po kukurydzy.
Sedaksan zapewnia bardzo wysoką skuteczność zwalczania Rhizoctonia ssp. Oraz powodowanej przez tego patogena ostrej plamistości oczkowej będącej chorobą ściśle związaną z płodozmianem.
Omnix Power gwarantuje wyjątkową skuteczność zwalczania chorób przy całkowitym bezpieczeństwie dla rośliny uprawnej.
Zaprawę można stosować we wszystkich gatunkach zbóż.
Omnix Power posiada formulacje gwarantującą bezproblemowe mieszanie się zaprawy z wodą oraz nawozami donasiennymi, tym samym zapewnia niemal idealną równomierność pokrycia ziarniaków oraz minimalizuje osypywanie się zaprawy.
 
 

                       KONTROLA                            OMNIX POWER     
Wheat_Treated Seeds
W ostatnich latach borykamy się z problemem suszy. Tu również Omnix Power wyróżnia się na tle innych zapraw nasiennych. Zawarty w zaprawie Omnix Power Sedaksan wykazuje pozytywny wpływ na rozwój systemu korzeniowego, nazywamy to mocą zakorzeniania. Ponadto naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu udowodnili, że Sedaksan w warunkach suszy stymuluje geny odpowiedzialne za wytwarzanie wosku i ligniny, które pomagają utrzymać wodę w roślinie jednocześnie poprawiając efektywność procesu fotosyntezy typu II.
Zwiększona powierzchnia włośników i dłuższe korzenie powodują także lepsze wykorzystanie nawozów i składników odżywczych zawartych w glebie. A to wszystko finalnie przekłada się na plon.
 
Jarosław Lustig
Seedcare Manager
Syngenta Polska Sp. z o.o.
 
Zapoznaj się z pozostałymi aktualnościami »
Multimedia
Nasze marki
Współpracujemy z:

Kontakt
15-521 Białystok - Zaścianki
Szosa Baranowicka 62A
tel. 85 741 86 50
fax.85 741 81 20
bialystok@adleragro.pl


Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny adleragro.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie strony.

Akceptuję Regulamin