Firma

AdlerAgro

     Adler Agro Sp. z o.o. na rynku zaopatrzenia rolnictwa w regionie północnowschodniej Polski jest już od ponad 25 lat. Zmiany w polskim rolnictwie miały decydujący wpływ na rozwój naszej firmy i jej obecny kształt. Z typowo handlowej firmy staliśmy się firmą doradczą i propagującą nowoczesne technologie uprawy, ochrony i zbioru płodów rolnych. Nasza oferta opiera się na pełnym wsparciu rolnictwa: od siewu do zbioru roślin uprawnych. Od najwyższej klasy sprzętu rolniczego umożliwiającego efektywną i ekonomiczną agrotechnikę, poprzez dostarczanie najlepszego materiału siewnego, ochronę chemiczną do zbioru i sprzedaży płodów rolnych. Rozwój Państwa gospodarstw rolnych lub firm zaopatrujących rolników miały decydujący wpływ na naszą firmę. Obszar działania firmy to północnowschodnia Polska od Lublina do Olsztyna. Na tym terenie obsługujemy ponad 10 tyś podmiotów, w tym: gospodarstwa rolne i punkty handlowe, spółdzielnie produkcyjne, spółki skarbu państwa oraz mleczarnie. Na przestrzeni tych 25 lat oprócz siedziby głównej w Zaściankach otworzyliśmy oddziały: w Bielsku Podlaskim, Grajewie, Giżycku i filię w Konarzycach koło Łomży. W Suwałkach współpracujemy z naszym subdealerem firmą Artprol. Posiadamy również Bazę Magazynowo – Skupową w miejscowości Ryboły koło Białegostoku w której skupujemy rzepak, zboże i kukurydzę. Baza ta jest ciągle rozbudowywana, a w najbliższym czasie zwiększymy zarówno możliwości suszenia poprzez budowę nowej dużej suszarni, jak i możliwości magazynowania do ponad 10 tyś. ton zbóż.

     Jesteśmy jednym z największych dostawców w regionie: nasion kukurydzy i rzepaku, środków ochrony roślin oraz maszyn rolniczych. W czasie naszej działalności dostarczyliśmy ponad 1800 traktorów, 350 pras, 200 kombajnów. Dzięki rozwojowi mleczarstwa w naszym regionie dostarczyliśmy do gospodarstw hodowlanych ponad 3500 maszyn rolniczych do zbioru traw w tym ponad 250 przyczep zielonkowych, ponad 1600 kosiarek. Daje to łącznie ponad 8 tysięcy sztuk maszyn rolniczych dostarczonych do gospodarstw rolnych. Taka ilość sprzedanych maszyn nie byłaby możliwa bez dobrze funkcjonującego serwisu maszyn rolniczych. Adler Agro to również 900ha gospodarstwo rolne zajmujące się produkcją roślinną: kukurydza, rzepak, zboża, w którym prowadzimy poletka doświadczalne, organizujemy pokazy polowe od siewu do zbioru roślin uprawnych z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu rolniczego. Jesteśmy właścicielami jednej z pierwszych w regionie biogazowni rolniczej o mocy 1MW w Rybołach. Adler Biogaz, w której przetwarzamy biomasę i produkty uboczne przemysłu spożywczego na prąd i ciepło.

     Adler Agro Sp.z o.o  jest również udziałowcem i współzałożycielem grupy PSR w skład, której wchodzą Agrosieć Chełmno, Agrochest Kostrzyń oraz Agro As z Grodkowa na Opolszczyźnie.Grupa PSR należy do największych dostawców środków do produkcji rolnej oraz skupów płodnych rolnych, z obrotem ponad 1,3 mld złotych rocznie jest znaczącym elementem rynku dystrybucji w Polsce. Naszymi największymi dostawcami są: Bayer, Syngenta, FMC, BASF, Nufarm, Sumi Agro, Limagrain, Maisadour, Saaten Union, Małopolska Hodowla Roślin, Timac Agro, a w branży maszynowej: New Holland, Pottinger, Pichon, Krukowiak, Kockerling, Agrotom, Dammann, Seko, Agromasz Mrągowo i wiele innych.  Adler Agro Sp.z o.o to również doświadczona kadra pracowników zarówno w zakresie doradztwa i fachowej obsługi. Na dzień dzisiejszy zatrudniamy około 100 osób. Zdobyte doświadczenia pomagają w doradztwie i przygotowaniu jak najlepszej oferty dla Państwa.  Jesteśmy dumni, że oferujemy najlepsze rozwiązania w obsłudze nowoczesnego rolnictwa.  

Wiarygodność, uczciwość i pełny profesjonalizm, to wartości, które są dla nas najistotniejsze.


 

Prezes Zarządu

Tomasz Sikorski